Pro občany / Vzdělávací centrum / Naše projekty / Invaze třiďounů pokračuje...

Invaze třiďounů pokračuje...

Na vědomost se dává, že třiďouni obsadili „vítězný“ oblouk spalovny

Z výšky teď kontrolují, jaký odpad se do spalovny a třídírny vozí, vše mají pod kontrolou :-) Závratí asi netrpí...

Invaze třiďounů nezná hranic, zaplavují celé Brno

Třiďouni rozšířili svou působnost a přestěhovali se na brněnské zastávky. Neválí se tam po lavičkách, ale neúnavně informují, co je nového ve světě třídění.

Jsou všude na očích a denně na nás mrkají i z nálepek na barevných kontejnerech, kterých je v Brně přes čtyři tisíce. Připomínají nám, že se v každém barevném kontejneru vyskytuje chráněný živočich, který baští jen vyváženou plnohodnotnou stravu složenou z plastu, papíru a skla.

Nově také zavítali na sběrné dvory, kde dohlíží na správné třídění. Těm prostě nic neunikne :-)

Třiďouni už mají i své video

Třiďouni už jsou tak slavní, že o nich dokonce vznikl seriál, něco na způsob třiďounské Nemocnice na kraji města. :) Tak se mrkněte na první díl.

Dost bylo teorie, začínáme s praxí… třiďouni vyrazili do škol

Přináší dětem možnost třídit přímo ve školách a ověřit si, jak jsou na tom s tříděním. Děti dostanou zdarma krabice do tříd nebo na chodby, město Brno přistaví barevné kontejnery a bude je zdarma vyvážet. Školy tak ušetří tisíce korun a děti si můžou na vlastní kůži zkusit, jak se třídí v praxi.
Více o projektu zde.

Přidejte se, třídičů není nikdy dost :)

Třiďouni vyrazili do ulic a obsadili tramvaje

Zatímco děti si plně užívají prázdninové dny, našim malým třiďounům naopak škola teprve začala. Pokud chcete nahlédnout do třiďounské výuky a zjistit, co zajímavého se naši malí nástupci čeledi třiďounovitých mohou dozvědět, můžete je od června sledovat v brněnských tramvajích.
Jestlipak víte, jaké další zdroje a kolik ušetří 1 tuna recyklovaného plastu?

Třiďouni zaplavili facebook, přidejte se k nim…

Třiďouni potřebují ke svému životu nejenom plnohodnotnou vyváženou stravu, ale i  sociální kontakt. Věnujte jim vaši pozornost a pravidelně je navštěvujte na jejich nových facebookových stránkách „Třiďte zas“.

Příznivci plýtvání a nepořádku bijí na poplach

V kontejnerech na tříděný odpad byla spatřena exotická životní forma. Vyslaní experti zjistili, že se jedná o zástupce čeledi třiďounovitých.

Třiďouni se živí tříděným odpadem, jsou však velmi vybíraví. Zatím jsou známy tři poddruhy. Třiďoun modrohlavý pojídá pouze papír, třiďoun žlutohlavý se živí plasty a nápojovými kartony a třiďoun zelenohlavý miluje barevné a čiré sklo.

Na invazi třiďounů už zareagovala Asociace pro nepořádek a plýtvání. „Vyzýváme lidi, aby tyto obludky v žádném případě nekrmili. Čím víc je budou krmit, tím větší bude ve městě pořádek a tím víc se budou šetřit přírodní zdroje,“ prohlásil rozčíleně předseda organizace Skládkoslav Mrhavý.

Společnost SAKO Brno, a.s., je chce naopak zařadit mezi chráněné druhy. „Nikomu neubližují a hodně nám pomáhají. Naším cílem je, aby každý kontejner měl svého třiďouna. Budeme rádi, pokud nám s jejich krmením pomůžete a donesete jim odpad, který mají rádi,“ řekl ředitel společnosti SAKO Brno, a.s., Jiří Kratochvil.

Druhy třiďounů

třiďoun modrohlavý třiďoun zelenohlavý třiďoun žlutohlavý

Kde se vzali třiďouni?

Naše společnost získala nové spolupracovníky, třiďouny. Ty jsou tváří kampaně, která má Brňany přesvědčit, aby co nejvíc třídili odpad.

Třiďouny jsme si vybrali, protože jsou hraví, dokážou upoutat pozornost a jednoduše říct, co je třeba. Tedy které druhy odpadů lze třídit a do kterých kontejnerů přesně patří.

Brňany mohou třiďouni oslovit celou řadou způsobů. Ať už na billboardech, nebo třeba v projekci na Obchodním centru Letmo nebo nakonec na samotných kontejnerech.

Doufáme, že se těmto nenasytným příšerkám bude ve městě dařit a že nebudou trpět hlady. Recyklace odpadů pomáhá velmi výrazně chránit přírodu.