Úvod / Aktuality / V Brně se konal hackathon o odpadovém hospodářství a SAKO bylo u toho

V Brně se konal hackathon o odpadovém hospodářství a SAKO bylo u toho

Dvoudenní hackathon zaměřený na inovativní řešení odpadového hospodářství v Brně minulý měsíc uspořádal první náměstek primátorky Petr Hladík. Účastníci představili celkem 43 nápadů, ze kterých jako nejúspěšnější vybrala porota vybudování tzv. Re-shopu. Ten by měl navázat na současné projekty Re-use a Retro-use, které už v Brně úspěšně fungují několik let a jejich cílem je opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí. Tento projekt má ale re-use management v Brně posunout zase o krok dál. Jeho součástí totiž bude i opravna věcí, kavárna nebo e-shop, má nabízet zajímavé workshopy, osvětové kampaně nebo třeba aktivity pro celou rodinu.

Tzv. myšlenkové maratony se nejčastěji pořádají mezi programátory a vývojáři. Využívají různých pracovních a byznysových modelů a pomáhají najít efektivní řešení určitého problému. Ty tentokrát nastolili zástupci společnosti SAKO a jednalo se například o nejrůznější výzvy při svozu odpadu nebo o podporu předcházení jeho vzniku. Dvanáctka účastníků přišla s více než čtyřiceti nápady, které prezentovala zástupcům společnosti SAKO i magistrátu města Brna. Dvě vybraná řešení do druhého dne jejich tvůrci finalizovali a porota pak vybrala nejlepší z nich. V porotě zasedl předseda představenstva SAKO Filip Leder, první náměstek brněnské primátorky Petr Hladík, ředitel společnosti SAKO Karel Jelínek a vedoucí odboru životního prostředí magistrátu města Brna Martin Vaněček.

Akce se zúčastnili převážně studenti a jejich zájem o téma byl zřejmý na první pohled. I proto jsme je pozvali na prohlídku našeho zařízení a moc rádi jsme jim ukázali, jak to v SAKU s odpadem umíme.

 

 


Zpět na archiv aktualit