Úvod / Aktuality / Společnost SAKO předává městským částem barevné tašky na třídění odpadu

Společnost SAKO předává městským částem barevné tašky na třídění odpadu

Společnost SAKO předává městským částem barevné tašky na třídění odpadu

Městská společnost SAKO poskytuje všem brněnským městským částem více než 5 tisíc sad tašek na třídění odpadu. V průběhu října je jednotlivé úřady postupně přebírají a je na nich, jakým způsobem je mezi své občany rozdělí. Každá městská část jich dostane poměrné množství stanovené dle počtu jejich obyvatel. Cílem projektu je podpořit občany, instituce a školy v separaci odpadu a zjednodušit jim cestu k barevným kontejnerům.

Nápad, jak udělat třídění odpadů ještě snadnější, přišel z odboru životního prostředí a ujalo se ho SAKO společně s autorizovanou obalovou společností EKOKOM, která nechala tašky vyrobit za zvýhodněnou cenu.

„Na základě setkání starostů městských částí se zástupci společnosti SAKO, které se konalo v červnu letošního roku, vyplynul mimo jiné i zájem o sady třídících tašek do brněnských domácností. Ty jsme se proto rozhodli v rámci možností našeho rozpočtu pořídit a právě probíhá jejich rozvážení na jednotlivé úřady městských částí,“ uvedl předseda představenstva společnosti SAKO Brno Filip Leder s tím, že pokud se projekt osvědčí, chce s ním pokračovat i v příštím roce.

„Tento projekt vnímám i jako poděkování občanům za jejich odpovědný přístup k odpadům. Naše společnost považuje třídění odpadu za jednu ze svých priorit, dlouhodobě této problematice věnujeme pozornost, a proto nás těší výsledky průzkumů, které jednoznačně ukazují, že Brňané třídí stále více,“ doplnil Filip Leder. Společnost SAKO proto průběžně optimalizuje svozové trasy a každoročně navyšuje i počty barevných popelnic a kontejnerů v ulicích města. Těch na papír je v Brně aktuálně více než 2300, na plastový odpad téměř 2400 a sklo mohou Brňané vyhodit do 1600 kontejnerů.     

 „Distribuci tašek jsme svěřili jednotlivým městským částem, s doporučením je rozdávat v rámci ekologicky laděných vzdělávacích a osvětových akcí, jako odměnu za odpovědné nakládání s odpady do škol, školek, neziskových organizací, zájmových kroužků s ekologickou tématikou nebo jako odměnu za vybrané aktivity při činnosti městské části,“ sděluje předseda představenstva společnosti SAKO Filip Leder a dodává, že „městské části jsou občanům nejblíže a nejlépe navrhnou, jak tašky smysluplně využít.“

Sady tašek tří barev jsou určeny na třídění odpadu v domácnostech a následné vysypání vytříděného odpadu do barevných kontejnerů v ulicích nebo na sběrných střediscích odpadů. Dají se navzájem spojit suchým zipem a jsou omyvatelné, mohou se tedy používat opakovaně. Lidé díky nim nemusí používat žádné sáčky navíc a nosit celý odpadkový koš tam a pak zpět.


Zpět na archiv aktualit