Úvod / Aktuality / SAKO Brno - testujeme se

SAKO Brno - testujeme se

Po dvou testovacích týdnech eviduje SAKO Brno celkem tři pozitivní výsledky. Při aktuálním počtu 470 zaměstnanců a při započtení opakovaného testování externích pracovníků to představuje méně než 0,5 % testovaných.
Pro testování zaměstnanců používáme antigenní rychlotesty. Jejich rychle zobrazovaný výsledek, který vidíme v řádu několika minut, nám umožnil vtěsnat testování do dvou pracovních dnů. Kapacitně tak stíháme kontrolovat také externí pracovníky, kteří v současné době pracují na technologické odstávce kotlů,“ udává Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno.
Pro antigenní testy vyčlenilo SAKO Brno dvě místnosti. Sál Enviromentálního střediska pro divizi ZEVO a zasedací místnost budovy na Černovické pro pracovníky svozu a dílen. Sběrná střediska odpadů jsou obsluhována mobilně. Dohled nad testováním provádějí pouze proškolení pracovníci, kteří jsou vybaveni ochrannými pomůckami , zejména respirátorem třídy FFP3, ochrannými brýlemi, rukavicemi apod. Zaměstnanci vstupují na odběrová místa jednotlivě, v případě pozitivního výsledku je okamžitě kontaktován lékař a zaměstnanec odchází na konfirmační test.
Kvůli minimalizaci nebezpečí šíření koronaviru platí ve společnosti SAKO Brno již od března minulého roku tzv. Vitality plán. Ten spočívá v zajištění dostatečného množství ochranných a hygienických pomůcek a v rozdělení zaměstnanců SAKO Brno do navzájem izolovaných skupin. SAKO Brno je součástí kritické infrastruktury města a musí být v každém časovém okamžiku schopno zajistit svoz odpadu z ulic města a následné energetické využití, kdy je odpad hygienizován o teplotách okolo 900 stupňů Celsia. 


Zpět na archiv aktualit