Úvod / Aktuality / Sběrné středisko Sochorova podstatně rozšiřuje víkendovou otevírací dobu

Sběrné středisko Sochorova podstatně rozšiřuje víkendovou otevírací dobu

Od 1. října se v Brně rozšíří počet sběrných středisek odpadů s nedělním provozem. K dosavadním pěti se přidává také letos otevřené středisko v Žabovřeskách na Sochorově ulici.  Bude mít otevřené v neděli od 9 do 12.00 a od 13.do 17.00  hod. Novinkou je také podstatné rozšíření pracovní doby v sobotu, kdy středisko bude v činnosti do páté hodiny odpolední.

 „O využívání sběrného střediska je v Žabovřeskách opravdu veliký zájem. Proto jsme vyhověli četným žádostem občanů a požádali město o změnu provozní doby. Jsem rád, že nám Rada města vyšla vstříc a od října tak sběrné středisko bude otevřená i v neděli. Když lidé v sobotu  pouklidí, mohou v neděli využít čas a odvézt odpad na Sochorovu," zdůrazňuje Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno.

Ze stávajících 38 sběrných středisek, jich bylo v neděli bylo otevřených pět, a to na ulicích J. Fajmonové v Líšni, Malínská v Tuřanech, Okružní na Lesné, Páteřní v Bystrci a Lazaretní v Židenicích. Sobotní provoz - alespoň do 12.00, ale častěji až do 17.00 hod. - umožňují již nyní všechna stávající střediska, provozovaná městem.

„Sběrné středisko Sochorova je největším v Brně. S ohledem na stoupající zájem občanů o návštěvu sběrných středisek odpadů o víkendech jsme se rozhodli posílit spádovost míst s celotýdenním provozem. V této části metropole nebyla k dispozici žádná lokalita, kam by občané mohli v neděli komunální odpad odložit,“ doplňuje Petr Hladík, náměstek primátorky města Brna.

"A nezapomeňte, že na Sochorku můžete nosit také nepotřebné věci z domácnosti, které si v rámci programů Re-Use a Re-Nab ještě najdou svého nového majitele a jejich výtěžek z prodeje je určen na posílení zeleně v Brně a na podporu sociálně potřebných rodin," dodává ještě Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno.

 

Seznam sběrných středisek odpadu s celotýdenním provozem (od 1. 10. 2021):

MČ Brno Sever - SSO Okružní

MČ Brno Bystrc – SSO Páteřní

MČ Brno Líšeň – SSO J. Faimonové

MČ Brno Tuřany – SSO Malínská

MČ Brno Žabovřesky – SSO Sochorova

MČ Brno Židenice – SSO Lazaretní

 

Otevírací doba sběrného střediska odpadů Sochorova

pondělí

13.00 -18.00

úterý až pátek

9.00 – 13.00 a 14.00 -18.00

sobota a neděle

9.00 -12.00 a 13.00 - 17.00

 

 


Zpět na archiv aktualit