Úvod / Aktuality / Exkurze na Sběrná střediska odpadu - je čas kouknout se na ně jinak

Exkurze na Sběrná střediska odpadu - je čas kouknout se na ně jinak

Pro někoho možná jen plocha náhodně naskládaných kontejnerů, popelnic a nádob různých velikostí, barev i tvarů. Ale nemylme se. Na Sběrném středisku odpadu má všechno svůj smysl a pevný řád. Vždyť také musí poskytovat útočiště pro rozmanitou skupinu skoro dvaceti druhů odpadu. Od maličkých baterek, přes použité pneumatiky, těžké ledničky, kovy, skla, bioodpad až po, třeba Váš, vánoční stromek. Zkrátka příběh třídění a recyklace začíná právě zde – na sběrném středisku. Rozhodli jsme se proto umožnit těm nejmenším třídičům neopakovatelný a dobrodružný průzkum výpravou do světa sběrných středisek.

Nabídli jsme všem žákům brněnských základních škol možnost seznámit se s provozem a smyslem Sběrného střediska odpadu. Vytipovali jsme deset těch nejlepších, nejhezčích a nejvhodnějších sběrných středisek, proškolili deset lektorů a hlavně: všichni společně jsme vymysleli edukativní a zážitkový program, který děti i s jejich pedagogickým dozorem provede po sběrném středisku a vysvětlí jim hlavní zásady třídění i následné recyklace.

Začínáme právě teď! Naše „vyučovací hodiny“ trvají 45 minut a jsou modifikované pro všechny skupiny dětí. Vyučujeme pouze v pondělí. Všechny základní školy mají v tuto chvíli již možnost hlásit se na vybraná střediska a vybírat pro své třídy ty nevhodnější časy k návštěvě. Máme vytvořený speciální on-line systém přihlášek který je přístupný zde: EXKURZE formulář pro přihlášení.

Tak jste-li rodič, neváhejte. Neprodleně kontaktujte svého učitele/učitelku a ptejte se, kdy že k nám na exkurzi přijde také třída s Vaší ratolestí.

Těšíme se na ně, Vaše environmentální SAKO Brno


Zpět na archiv aktualit