Úvod / Aktuality / V Brně vyváží podzemní kontejnery vůz s hydraulickým jeřábem

V Brně vyváží podzemní kontejnery vůz s hydraulickým jeřábem

Síť podzemních kontejnerů v Brně pomáhá obsluhovat popelářský vůz s integrovaným výklopným hydraulickým ramenem. Nový svozový vůz společnosti SAKO Brno pro výsyp podzemních kontejnerů vypadá na první pohled podobně, jako obyčejný popelářský vůz, až na to, že v prostoru střechy má integrované výklopné hydraulické rameno. To se dokáže natáhnout až do vzdálenosti deseti metrů a unést najednou až čtyři tuny odpadu. Hydraulické rameno slouží k vysypávání podzemních a polopodzemních kontejnerů.

 „Jde o úplně jiný systém vyvážení podzemních a polopodzemních kontejnerů. Odpad se dosud vozil volně ložený na velkoobjemových kontejnerech. Zakoupený svozový vůz, do něhož je integrován hydraulický jeřáb, umí odpad i stlačit,“ informoval Pavel Urubek, předseda představenstva SAKO Brno.  Díky systému lisu se do sběrné nádrže popelářského vozu vejde třikrát až čtyřikrát více odpadu než volně do velkoobjemového kontejneru. Tím se šetří čas, kilometry a pohonné hmoty.

 SAKO Brno na území města Brno aktuálně obsluhuje již 49 stanovišť podzemních a polopodzemních kontejnerů na plast, papír a sklo. Jejich výhodou je tří až pětinásobná kapacita ve srovnání s plastovými kontejnery na separovaný odpad.

kukačka s jeřábem


Zpět na archiv aktualit