Pro občany / Vzdělávací centrum / Festival vědy 2022

Festival vědy 2022

Jestli vám někdo řekl, že něco udělá „až naprší a uschne“, tak to musel zvládnout do minulého víkendu na Festivalu vědy na brněnském Výstavišti. To nám napršelo a uschlo mnohokrát v rychlém sledu za sebou, ještě že to bylo až třetí den v neděli. A nic nepomohl ani „odborný dozor“ na stánku ČHMÚ, kde rosničky na flipchartové tabuli co deset minut zpřesňovaly svoje předpovědi, stejně jsme zmokli… :-)
Akce to byla povedená, za ty tři dny od pátku do neděle navštívilo areál pavilonu A1 kolem deseti tisíc lidí. A věru bylo na co koukat. My jsme prezentovali naši vědu jak správně třídit na stánku SAKO uvnitř pavilonu, kde se soutěžilo, diskutovalo a ukazovalo na speciálně zhotovené vzorkové nástěnce, co po novu patří navíc do žlutých popelnic a kontejnerů.
Byli jsme i venku na volné ploše, předváděli jsme svoje auta, vozili jsme zájemce naším „autobusem“, závodilo se u nás v popelnicích a už podruhé byla nasazena SAKObugy, která stejně jako na streetparty šla z ruky do ruky a odjezdila mnoho mnoho okruhů, až z toho po akci musela do servisu. Poprvé jsme veřejnosti předvedli naučnou „Stezku odvahy popeláře“, ukazující na názorných příkladech, jak popelář tvrdý chleba má, když se denně na štrece tahá s popelnicemi. Na stanovištích „Neprojedeš“, „Neuzvedneš“, „Nevyskáčeš“, dostali zájemci neuvěřitelně barvitý výklad od paní vážné, třeba ke kočárkem zataraseným dveřím či prudkým schodům, na kterých si ti odvážnější mohli vyzkoušet manipulaci s popelnicemi ve váhové kategorii od prázdné po 40 kg. Někomu se vedlo, někomu méně, ale srandy bylo dost, možná i nějaké to poučení.
A kdyby nás v neděli odpoledne poněkolikáté nezahnal déšť, tak bychom tam možná ještě byli. A tady je pár fotek ze slunečné části akce, ať nekazíme náladu, když teď aktuálně venku prší :-) 
Vaše SAKO Brno