Pro občany / Vzdělávací centrum / Naše projekty / Třiďouni vyráží do škol

Třiďouni vyráží do škol

Co vám tento projekt přinese

Třiďouni připravili ve spolupráci s městem Brno, společnostmi SAKO a EKOKOM projekt na podporu třídění odpadu ve školních zařízeních.

Papírové krabice na tříděný odpad

Jedná se o kartonové krabice určené k použití v interiéru, vhodné do každé třídy nebo na chodby škol. Rozměry krabice jsou 40x30x80 cm.
Na krabice si děti nalepí informační leták s třiďouny. V případě zájmu si mohou dále sami krabice graficky upravit nebo opatřit obrázky.

Přistavení barevných kontejnerů ke škole

Nechte si přistavit žlutý a modrý kontejner přímo ke škole. Budete to mít blíže než průměrný Čech. Zatímco před pěti lety jsme to měli ke kontejnerům v průměru 118 metrů, nyní je to 99 metrů.
Po přihlášení do projektu vás bude kontaktovat odpovědná osoba, která s vámi domluví místo přistavení barevných kontejnerů a další podrobnosti.

Vývoz barevných kontejnerů

Město Brno investuje do naší budoucnosti a bezplatně vám bude barevné kontejnery vyvážet, ušetříte tak tisíce korun.

Např.: přistavení a vývoz jednoho kontejneru jednou týdně stojí ročně asi 10 tisíc korun, vývoz dvakrát týdně vás pak vyjde na 19 tisíc korun.

Jak na to

  1. Zaregistrujte se do kreditového systému Tondy Obala a nasbírejte dostatek kreditů pro získání krabic.
  2. Krabice si po předchozí domluvě vyzvedněte ve spalovně SAKO Brno - Jedovnická 2.
  3. Pokud máte zájem o přistavení barevného kontejneru ke škole, pošlete mapku s vyznačeným umístěním a typem kontejneru (žlutý, modrý) na adresu envicentrum@sako.cz
  4. Počkejte, až vás kontaktujte odpovědná osoba ohledně přistavení kontejnerů.
  5. Spokojeně třiďte :-)

Poznámka: V Brně můžeme do žlutých kontejnerů odkládat i nápojové kartony (tetrapaky) a kovové obaly od potravin.


Co třiďouni očekávají po školách

Organizaci logistiky třídění ve školách, vysypávání vytříděného materiálu do správných kontejnerů. Vytříděný materiál se sype do kontejnerů bez sáčků, prostě jen tak.

Přihlaste se co nejdříve, počet krabic máme omezený. V pilotním programu jsme vyskladnili desítky krabic, projekt zdárně funguje na řadě škol.

Pokud třiďouny neznáte, neváhejte se s nimi seznámit. Pokud vás zajímá, co se s odpadem děje dál, navštivte naše ENVIcentrum.

Třiďte zas!