Úvod / Aktuality / SAKO Brno o víkendu pomáhalo v postižené oblasti

SAKO Brno o víkendu pomáhalo v postižené oblasti

„Ihned v pátek ráno jsme rozhodli o uvolnění půl milionu korun na pomoc lidem zasaženým přírodní katastrofou na Hodonínsku a Břeclavsku. Finanční prostředky jsme zaslali na konto nadačního fondu Diecézní charity Brno.

Během dne jsme v koordinaci s Krizovým štábem Jihomoravského kraje, zejména s Hasičským záchranným sborem a starosty postižených obcí, domlouvali logistiku a formy naší pomoci. Nabídli jsme možnost využití naší úklidové techniky a velkoobjemových kontejnerů.

V rámci společnosti jsme vyhlásili dobrovolnickou víkendovou akci na pomoc Hodonínsku a Břeclavsku, které se nakonec účastnila téměř třicítka našich zaměstnanců, jimž jsme poskytli požadovanou techniku a pracovní vybavení.

Během soboty odjely do oblasti Mikulčic čtyři vozy s velkoobjemovými kontejnery, pomáhající s úklidem od 12.000 – do 21.00 hod. V neděli v čase 8.00 až 18.00 jsme dali k dispozici deset vozů s velkoobjemovými kontejnery pro obce Lužice, Mikulčice a Hrušky, kromě toho pomáhali naši zaměstnanci s úklidem Základní školy v Hodoníně. 

V případě, že nás znovu osloví některá ze složek Krizového štábu, či starostové postižených obcí, velmi rádi opět poskytneme pomoc přímo na místě a s použitím naší úklidové techniky.“ 

Filip Leder, předseda představenstva SAKO Brno     

Hrušky 2021


Zpět na archiv aktualit