Na vlastní kůži zakusili, jaké to je býti popelářem. Dokonce měli možnost nakouknout i do zázemí popelářů a jejich vozidel." />

Pro občany / Vzdělávací centrum / Akce pro veřejnost / Na chvíli popelářem

Na chvíli popelářem

V úterý 12. 5. 2015 proběhla už druhým rokem akce v rámci projektu Srdcerváči „Splňte si dětský sen a staňte se alespoň na chvíli popelářem“.
V rámci akce se návštěvníci proměnili v "řádné" popeláře - oblékli se do popelářského mundúru, svezli se v popelářském autě, dokonce i na stupačce. Zkusili si práci s popelnicí i kontejnerem jako to dělají popeláři v terénu. 
Na vlastní kůži zakusili, jaké to je býti popelářem. Dokonce měli možnost nakouknout i do zázemí popelářů a jejich vozidel.

Srdcerváči jsou fundraisingovou kampaní Nadačního fondu pro podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Výtěžek je věnován na podporu nových pracovních příležitostí pro lidi, kteří neměli tolik štěstí a kvůli svým handicapům těžko hledají zaměstnání. Srdcerváči stojí na principu „win-win“, což znamená vítězství na obou stranách. Jako protihodnotu za finanční příspěvek si každý dárce může z online katalogu vybrat nevšední dárek či zážitek, který nelze běžně koupit.
Během dvou ročníků 2013 a 2014 se Srdcerváčům podařilo získat téměř 1 000 000 korun a najít práci pro více než 700 lidí. Více informací o projektu najdete na www.srdcervaci.cz.

Jsme rádi, že i my můžeme plnit sny a rozdávat lidem radost.