Služby pro občany Brna / Sběrná střediska odpadu / Projekt RE-USE

Projekt RE-USE

V rámci aktivit „RE-USE“ jsme připravili dva projekty RE-USE -Druhý život a RE-NAB. Mají za cíl opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí, které už doma lidé nepotřebují. Brňané tak mohou prodloužit životní cyklus věcem, které dnes bezmyšlenkovitě končí v popelnicích.
Tento projekt není jedinečný jen v tom, že přispívá k ochraně životní prostředí, ale také pomáhá brněnským rodinám začít nový a lepší život, i když se starou věcí.
10. srpna 2016 se k těmto projektům přidal další projekt s názvem RETRO-USE.

RE-USE -Druhý život: Jak na to?

  1. Občané odevzdají zdarma nepotřebné věci na tato vybraná sběrná střediska odpadů.
  2. Pracovníci SAKO věci následně prodají za symbolickou cenu.
  3. Výtěžek z prodeje poputuje na veřejnou sbírku s názvem „Květiny pro Brno“, která podpoří výsadbu a údržbu květinových záhonků ve městě.

 Co můžete odevzdat?

Pozor: projekt RE-USE - Druhý život se nevztahuje na předměty drobné elektroniky, domácí elektroniky, pracovní elektrické nástroje či jiná elektrozařízení.

RE-NAB: Jak na to?

  1. Občané odevzdají zdarma nepotřebné věci na tato vybraná sběrná střediska odpadů.
  2. Odbor sociální péče nabídne nábytek k vybavení sociálních bytů, sociálně slabším rodinám i občanům, kteří nemají finanční prostředky na nové vybavení bytu.

 Co můžete odevzdat?

 Pozor: z hygienických důvodů neodebíráme čalouněný nábytek.

Dotazy k přebíranému nábytku zodpoví garant projektu za OŽP MMB: Mgr. Květoslava Houzarová, 542 174 574, houzarova.kvetoslava@brno.cz

Tak jednoduché je pomáhat.

Retro-Use:

Reto-Use má za cíl opětovné využití starých, ale stále funkčních věcí, které už doma lidé nepotřebují, ale je jim líto je vyhodit - musí ale být vyrobené před rokem 1989. Brňané tak mohou prodloužit životní cyklus předmětům, které dnes končí ve sběrných dvorech. Cílem projektu je předměty distribuovat mezi ty, kteří je mohou dále používat a mezi kulturní instituce, které je mohou využít pro svou činnost - ve sbírkách muzeí nebo ve fundusech divadel. Více informací o projektu naleznete zde.

Co můžete odevzdat?

Věci rozdáme - kulturním institucím, potřebným a všem milovníkům retra. Žádné z věcí se nestanou předmětem obchodu. Ani odpadem. Co bude špinavé, očistíme, co poškozené, opravíme. 

Kde můžete tyto věci odevzdávat?

Drobné předměty: Husova ulice, kryt 10-Z, naproti hotelu International
Denně kromě pondělí: 11:30-18:15h.
Tel.: 542 210 622
e-mail: retro@retro-use.cz

Větší předměty: externí sklad Škrobárenská