Pro občany / Vzdělávací centrum / Akce pro veřejnost / Noc otevřených dveří 2016

Noc otevřených dveří 2016

Na sobotní noc otevřených dveří v SAKU dorazilo přes 3000 návštěvníků

Jak to v SAKU vypadá před setměním, při setmění a v noci, se v sobotu přišlo podívat více než 3000 návštěvníku. Akce, která nesla výstižný název "Noc otevřených dveří, aneb víte, co dělají vaše odpadky v noci" návštěvníkům zábavnou formou přiblížila, jak se v Brně zpracovává odpad. Jen exkurze nočním provozem si nenechalo ujít téměř 1100 lidí.

"Už čtyři dny předem nám Vizuálové – kreativní architekti rozzářili komín spalovny, který měl brňanům připomínat, že se v sobotu 10. září ve 20 hodin bude konat slavnostní rozsvícení celého areálu spalovny. Industriální prostředí v kombinaci s kouzlem světel nabídlo jedinečnou atmosféru", uvedl mluvčí společnosti SAKO Martin Drozd.  

Na pódiu se vystřídalo hned několik účinkujících. Zlínská žonglérská skupina Ardor Viridis za zvuků podmanivé hudby vystoupila s UV show, která divákům předvedla míhající se barvy ve spojení s efektními pohyby žonglérů. Jak exkluzivně může vypadat oblečení z odpadu, ukázala módní návrhářka Jana Ševčik a se svými crazy klobouky vystoupily děti ze základní školy Mokrá. Celou akcí provázel moderátor Rádia Krokodýl Jarek Hemala.

Kromě toho se po setmění začalo promítat letní kino bratří Čadíků s dobrou českou klasikou. Kolem spalovny projížděl vyhlídkový vláček, ze kterého se návštěvníci mohli podívat i do míst, kam se běžně veřejnost nedostane. Večerní program doplňovalo i malování na tvář svítícími barvami, žonglérský workshop s UV pomůckami a pozorování noční oblohy hvězdářským dalekohledem.

Společnost SAKO představila svůj vozový park, včetně žhavých novinek. Auta si každý mohl nejen prozkoumat a vyfotit se v nich, ale celý den se v nich i vozilo. Dvakrát během dne vyjela svozová flotila na promenádu celým areálem, aby si ji každý mohl prohlédnout v akci.

Aby si i ti nejmenší přišli na své, jako tradičně byly připravené skákací atrakce, jízdy v popelnicích a na vlastní oči a ruce si řada dětí vyzkoušela svážení a třídění odpadu na maketách malého městečka a mnoho dalšího.

"Velmi mě těší, že se k nám v sobotu i přes velké množství jiných brněnských akcí přišlo podívat tolik lidí. Kromě příjemně stráveného večera jsme si kladli za cíl přiblížit veřejnosti problematiku odpadového hospodářství a vyvrátit některé mýty, které kolem zpracování odpadu často vznikají. Věřím, že se nám to povedlo", uzavřel ředitel společnosti Jiří Kratochvil.

Mediálními partnery akce bylo Rádio Krokodýl a Free rádio.

Bc. Martin Drozd, vedoucí oddělení komunikace
SAKO Brno, a.s.
Jedovnická 2, 628 00 Brno
Tel.: 548 138 208, 728 225 593
Email: drozd@sako.cz, www.sako.cz