Pro podnikatele a obce / Energetické využití odpadu

Energetické využití odpadu

Vy si od odpadu oddechnete, my ho přeměníme v energii. Disponujeme jedním ze čtyř zařízení na energetické využití odpadů (ZEVO) v Česku. Ročně zpracujeme odpad od 1,5 milionu obyvatel a využijeme více než 230 000 tun směsného komunálního odpadu. Váš odpad měníme v čistou energii.

Prostřednictvím energetického využívání odpadů měníme nerecyklovatelný odpad a vybrané průmyslové odpady na teplo a elektřinu. Pokryjeme tím roční spotřebu elektrické energie 20 tisíc domácností a vyprodukujeme teplo pro 40 tisíc rodin. Jak funguje zařízení na energetické využití odpadu

Upozorňujeme, že minimální množství odpadu, které můžete přivést k energetickému využití, je 1,5 tuny (výjimkou je skartace).

Podle zákona o evidenci tržebje prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně on-line; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Seznam přijímaných odpadů
Ceník odpadů přijímaných k energetickému využití v ZEVO  

BEZPEČNOSTNÍ OPATŘENÍ 
Pokyny pro dodavatele odpadu - opatření koronavirus platnost 13.3.2020 

CHCETE ODPAD PŘIVÉZT JEDNORÁZOVĚ?

 1. Vyplňte objednávkový formulář
  Vyplňte formulář, ozveme se vám a domluvíme se na podrobnostech.
 2. Dojeďte na váhu ZEVO
  Dojeďte na váhu ZEVO (Jedovnická 2, Brno) v provozní době (Po - Pá 06:00 - 19:00, So 06:00 - 14:00, Ne zavřeno), kde vám naše kolegyně vysvětlí další postup.
 3. Platba
  Platby v hotovosti jsou až do odvolání pozastaveny.
  Návoz odpadu je možný jen na základě objednávky a platby na fakturu. Objednávky s Vámi dojedná a uzavře paní Michaela Přibilíková, pribilikova@sako.cz , tel.: 737 259 611.

  Účtujeme za množství, které dovezete (např. pokud k nám přivezete 1,5 tuny odpadu 200301 ke zpracování bude to stát 1,5 t x 850 Kč = 1275 Kč + DPH). Na výjezdu Vám vystavíme doklad o přivezené hmotnosti (vážní lístek).

CHCETE ODPAD PŘIVÁŽET PRAVIDELNĚ?

Pokud k nám chcete vozit odpad pravidelně, kontaktujte naše obchodního oddělení, rádi vám pomůžeme s přípravou smlouvy o další spolupráci.
Ing. Jana Švestková, 548 138 206, svestkova@sako.cz

Dotazy a objednávka

Kontaktní osoba: Ing. Jana Švestková